Бејл: Добив фантастичен пречек, се чувствувам како дома!

Герет Бејл беше претставен во Лос Анџелес каде што ја продолжи кариерата после заминувањето од Реал Мадрид.

Велшанецот после пристигнвуањето ја даде и првата изјава во која порача дека се чувствува како дома.

„Ми изгледа дека донесов вистинска одлука. Тука се чувствувам како дома. Кога ги видов навивачите за првпат, ми приредија фантастичен пречек. Возбуден сум и со нетрпение чекам да излезам на теренот“, порача Бејл.

Бејл во овој клуб пристигна како слободен играч, а ќе потсетиме летово за овој клуб потпиша и италијанскиот дефанзивец Џорџо Киелини.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...