Барселона му се закани со тужба на Де Јонг

„Сапуницата“ околку Френки де Јонг продолжува, откако и сега може да добие судска разврска.

 Барселона сака да го присили Френк де Јонг да прифати пониска плата или да се согласи на трансфер. Лапорта се заканува дека ќе поднесе тужба бидејќи во договорот на Де Јонг склучен со претходното раководство имало нелегални стапки.

„Атлетик“ пишува дека од Барселона му соопштиле на Де Јонг и на неговиот агент дека неговиот трансфер од Ајакс кој го реаллизирало претходното раководство, е сомнителен и му се заканиле со тужба и кривична пријава доколку не се согласи да замине во Манчестер Јунајтед или на драстично намалување на платата.

Фудбалерот настојува на ставот да остане на „Камп ноу“ и со сите сили одбива продажба. Основна причина за тоа е што Барселона оваа сезона треба да му исплати 17 милиони евра.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7ITренерот на Пари Сен Жермен, Кристоф Галтие на...

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IИако се поврзуваше со враќање во Европа, поточно...

Шпанците тврдат: Барселона наскоро ќе биде исфрлена од европските натпреварувања!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IКако што објавија шпански и неколку англиски медиуми,...

Очекувано: Спалети најдобар тренер во Серија А

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТренерот на Наполи, Лучијано Спалети очекувано и заслужено беше избран за тренер на сезоната во Серија А.Спалети успеа...