Барселона и понатаму не може да најде решение: Кунде остана нерегистриран

Вечерва Барселона гостува кај Реал Сосиедад на „Сан Себастијан“ во рамките од 2. коло во Ла Лига и во овој натпревар повторно ќе биде без летното засилување во одбраната Жил Кунде.

Дефанзивецот кој дојде од Севиља за 50 милиони евра и понатаму не е во составот затоа што Барселона поради финансиската ситуација не може да го регистрираа. Прво Каталонците треба да се ослободат од неколку фудбалери за да имаат простор на платениот список за Кунде.

Сигурно дека Французинот е фрустриран поради ваквата ситуација, а во неговиот договор постои клазула дека тој може да си замине ако не биде регистриран до крајот на преодниот рок и тоа бесплатно. Ако тоа се случи Барселона само би изгубила 50 милиони евра кои ги плати за него.

Во клубот се надеваат дека набрзо ќе се реализира продажбата на Обамејанг и раскинувањето на договорот со Депај, па така Кунде би бил регистриран.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...