Барселона го претстави Кристенсен: Дојдов тука да победувам и да освојувам трофеи!

Aндреас Кристенсен денес и официјално претставен во Барселона. Дефанзивецот кој доаѓа од Челзи откако му заврши договорот потпиша договор до 2026 година.

Кристенсен во Барселона ќе биде замена за Ленгле кој кариерата ќе ја продолжи во Тотенхем како позајмен играч. Данскиот фудбалер ги одработи медицинските прегледи, после што беше претставен на „Ноу Камп“.

„Тука сум за да победувам, тоа ми е главната цел. Имаме голем потенцијал и овој тим мора да освојува трофеи. Се радувам на здравата конкуренција, можам многу да научам од играчите тука. Секој ден ќе давам се од себе и ќе се трудам да учам. Ова за мене е доказ дека соништата се остваруваат, навистина сум горд“, изјави Кристенсен.

Се очекува Барселона да биде и понатаму активна во преодениот рок бидејќи се заинтересирани за услугите на Левандовски, Рафиња и двоецот од Челзи, Алонсо и Азпиликуета.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...