Барселона го потврди трансферот на Рафиња

Барселона и официјално потврди дека постигнала договор со Лидс за трансфер на Рафиња.

Во официјалното соопштение не се споменуваат бројки, но медиумите шпекулираат дека оштетата која Лидс ќе ја плати ќе изнесува околу 60 милиони евра. Рафиња веќе ги договорил личните услови и по медицинските прегледи ќе стави потпис на договор.

Рафиња во Барселона доаѓа како засолување на десната крилна поцизија каде што прва опција на Чави ќе биде Осман Дембеле кој го продолжи договорот до 2024.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...