Барселона ги уценувала фудбалерите?

Барселона троши милиони евра и купува скапи засилувања, а во исто време се бори со големи долгови.

Каталонскиот гигант ги купи Роберт Левандовски, Рафиња, Франк Кеси, а притоа ги уценува Френки Де Јонг, Жерар Пике и други да ги намалат платите.

„Умтити и Депај ги уценуваат да заминат, а доколку бидат дел од екипата, тогаш на 31 август ќе им биде раскинат договорот“, пишуваат каталонските медиуми.

Не е тајна дека Де Јонг го тераат да ја намали високата плата, а тој не сака да си замине од клубот, иако претходно се обидоа и да го продадат.

„Доколку Пике не се согласи на ново намалување на платата, тогаш Барселона нема да може да ги регистрира Левандовски, Рафиња, Кунде, Кеси и Кристенсен, иако продаде ТВ-права“, пишува „Диарио АС“.

ПОСЛЕДНИ

Навивачите се жалат: Покривот на „Олд Трафорд“ пропушта вода 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMМанчестер Јунајтед има проблем со резултатите на теренот, но тие не се единствените...

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...