Барди за реализацијата: Да им дадеме поддршка на Миовски и Ристовски, играат одлично во своите клубови

На прес-конференцијата пред утрешниот натпревар против Бугарија заедно со селекторот Благоја Милевски присуствуваше капитенот Енис Барди.

Еден од проблемите во Грузија беше реализацијата, а Барди смета дека треба да им се даде поддршка на Милан Ристовски и Бојан Миовски кои постигнуваат голови во своите клубови.

Во репрезентацијата има многу нови играчи. И Миовски и Ристовски даваат голови во своите клубови, па верувам головите ќе дојдат и во репрезентацијата. Затоа треба да ги поддржиме и да им дадеме поголема мотивација. Ние сме одлична генерација која може да направиме големи работи.

Против Бугарија да докажеме дека поразот од Грузија беше незаслужен.

Изгубивме незаслужено, но фудбалот е таков. Против Бугарија имаме нова шанса да докажеме дека тој резултат против Грузија беше незаслужен“, изјави Барди.

Натпреварот против Бугарија кој е последен за оваа сезона во Лигата на Нации го играме утре од 20:45 часот.

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...