Барди доби црвен картон на пријателски натпревар 🎥

Леванте и Вулверхемптон одиграа пријателски меч кој заврши со победа на шпанскиот тим со 2-1, но мечот нема да остане во добро сеќавање на Енис Барди.

Македонскиот репрезентативец во еден момент ги загуби нервите тргна да се тепа со Јерсон Москера по што предвреме беше испратен во соблекувалната.

Барди одигра само 35 минути, а Леванте победи со головите на Роџер Марти 32-та во Кочорашвили во 59-та минута. Единствениот гол за „волците“ го постигна Гомеш во 82-та минута.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...