Баерн и Ливерпул од договор ги делат 10 милиони евра

Баерн и Ливерпул се уште не се договориле за трансферот на Садио Мане. Сенегалецот влегува во последната година од договорот, летниот преоден рок е последна можност Ливерпул да заработи од неговиот трансфер.

Баварците се многу заинтересирани за 30-годишниот Мане, но доколку сакаат тој наредната сезона да игра во Минхен, ќе мора да го одврзат ќесето.

Ливерпул досега одбиле две понуди, а според „Дејли Мејл“, во моментов разликата помеѓу преговарачките тимови изнесува 10 милиони евра.

Баварците прво понудија 25, па 28 милиони евра и уште осум милиони евра преку бонуси. Ливерпул категорично ги одби понудите.

Наводно вчера од Минхен во Ливерпул била испратена нова понуда. Со одредени бонуси таа изнесува 40 милиони евра, Ливерпул бараат уште 10 милиони евра.

Англичаните знаат дека Баерн бара 50 милиони евра од Барселона за Роберт Левандовски и дека може да плати онолку колку што бара Ливерпу за Мане.

Во исто време на „Енфилд“ се работи и на трансферот на Дарвин Нуњез. Клубот е подготвен да плати 100 милиони евра. Бенфика веднаш бара најмалку 75 милиони евра, додека остатокот најверојатно ќе биде договорен преку разни бонуси поврзани со настапите на Уругваецот.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...