Баерн го натажи Левандовски, Ливерпул едвај до победа🎥

Баерн Минхен го доби дербито со Барселона (2:0), Ливерпул стигна до тешка победа против Ајакс (2:1)

Иако Барселона во првото полувреме беше подобра и имаше повеќе шанси. Левандовски во првото полувреме имаше две чисти шанси, но не успеа да го совлада Мануел Ноер, а тоа го казнија Баварците.

Најпрво Хернандес го донесе Баерн во водство после еден корнер во 51-та минута, а само три минути подоцна Сане зголеми  на 2:0. Гави имаше одлична шанса да ја врати неизвесноста, но ја погоди статувата.

https://www.youtube.com/watch?v=Fza-ZcbDStU

Ливерпул многу потешко од очекувањата дојде до победа против Ајакс. Се почна добро за „црвените“ откако Салах погоди за 1:0, но неколку минути подоцна Ајакс израмни на 1:1.

Ливерпул во второто полувреме создаде многу шанси, а голот за победа го постигна Матип во 89-та минута.

Баер Леверкузен го совлада Атлетико со 2:0, а перфектната ноќ на Германците ја комплетира Ајнтрахт со победата во Марсеј (0:1). Бриж го прегази Порто на гостувањето со 4:0.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...