Азар: Не ми се допаѓа ВАР системот

Фудбалерот на Реал Мадрид и белгиски репрезентативец Еден Азар кажа дека би бил најсреќен кога ВАР-технологијата повеќе нема да се користи во спортот.

Азар смета дека ВАР-системот создал проблеми и смета дека видео-технологијата треба да се исфрли од фудбалот.

„Воопшто не ми се допаѓа ВАР-системот. Грешките се дел од фудбалот, дури и судијските“, кажа Азар.

Белгиецот смета дека досега видео-технологијата успеала само да им ја намали возбудата при постигнување гол.

„Кога ќе постигнеме гол, чекаме и го губиме чувството на среќа и возбуда кога ќе ја затресеме противничката мрежа. Повеќе ништо не е исто“, вели Азар.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...