Австријка по одморот во Хрватска пронашла 18 скорпии во својот куфер

Австријка од Натернбах дошла дома по одморот во Хрватска, а откако се распакувала, во куферот пронашла 18 скорпии, јавуваат локалните медиуми.

Жената веднаш стапила во контакт со надлежната служба за контрола на животни, која приказната ја објавила на Фејсбук.

„Попладнево нè контактираше една госпоѓа од Натернбах бидејќи во нејзиниот багаж на патување во Хрватска биле сместени слепи патници. Поточно, станува збор за скорпии со младенчиња. Животните ни се предадени и се безбедни, а во моментов се во центар за згрижување на животни додека не бидат испратени назад дома“, објавија со фотографија од животните од куферот.

Инаку, британски Мирор претходно објави дека и жена од Линц на крајот на јуни по враќањето од Хрватска пронашла скорпија во својот стан, но тоа го забележала дури по три недели. Велат дека скорпии кои биле донесени од Јадранот во Горна Австрија веќе три пати биле пријавени.

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...