Арсовска го остава градот без јавен превоз, приватните автобуси протестираат за неплаќање долгови!

Протестираат приватните автобуси во Град Скопје кои кружат во рамките на Јавното сообраќајно претпријатие (НТП).

Според нив, Град Скопје не им платил на приватните превозници за превозот што го вршат и линиите што ги одржуваат, поради што сообраќајот е запрен, информира КланМ.

Додека според некои предупредувања од Град Скопје се вели дека денеска ќе ги платат финансиските средства на сопствениците на линиите.

 

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...