Арсенал избра: Одегард е новиот капитен на тимот

Mладиот норвешки фудбалер, Мартин Одегард е нов капитен на Арсенал, потврдија „топџиите“.

Одлуката прво ја донел Микел Артата, а потоа била одобрена од целиот тим и управата.

Одегард имаше големо влијание од кога дојде на „Емирати“ од Реал Мадрид во јануари 2021“, стои во објавата за 23-годишниот на официјалниот сајт.

Норвежанецот за Арсенал одигра 60 натпревари и постигна девет голови. Како капитен Одегард има искуство во репрезентацијата каде што ја носи капитенската лента од март 2021 година.

Во текот на кариерата од Реал беше испраќан на позјимици во Херневен, Витесе и Реал Сосиедад. Кариерата ја започна во Стромгест.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...