„Архитектот“ на шампионскиот Наполи се сели во Јувентус


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓


Спортскиот директор на Наполи, Кристиано Џинтуоли на крајот на сезоната ќе го напушти клубот.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Џинтуоли сосема извесно ќе се пресели во Јувентус, кој е во потрага по нов спортски директор.

Џунтоли е „архитект“ на овој шампионски тим на Наполи, кој го освои Скудетото после 33 години. Тој е најзаслужен за трансфери како Виктор Осимен, Квича Кварацхелија и Ким Мин Јае.

„Газета дело Спорт“ објави дека Џунтоли ги договорил условите со Јувентус и се согласил да потпише петгодишен договор со плата од 1,5 милиони евра по сезона.

Јувентус ќе мора да плати отштета за Џунтоли бидејќи тој имаше договор на уште една година со Наполи.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...