Араухо мора на операција, го пропушта Мундијалот

Дефанзивецот на Барселона, Роналд Араухо ги дозва најлошоте можни вести пред почетокот на Светското првенство.

Уругваецот се повреди на пријателскиот меч против Иран, а денес лекарскиот тим му соопшти дека мора да оди на операција која ќе биде извршена во Финска.

Тоа значи дека Араухо ќе мора да паузира околу три месеци и сигурно ќе го пропушти Светското првенство во Катар.

Ова сигурно е лоша вест и за Барселона, бидејќи Араухо е еден од најважните играчи во тимот на Чави.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...