Апасиев: 15 притворени малолетници за фрлање јајца, 1 притвор за пукање кон толпа

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев објави статус на Фејсбук, откако беа изречени притвори за неколку лица поради инцидентите во претходните денови на протестот против францускиот предлог.

„Малолетници фрлале јајца – 15 притвори.Учки пукаат кон толпа – 1 притвор!?Колеги од МВР, Обвинителство и Кривичен суд – СРАМ сте за цела правна фела!“, напиша Апасиев.

На протестот завчера се случи инцидент, кога неколку лица излегоа со оружје кај проштадот „Скендербег“.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...