Анри во нова улога, ќе биде селектор!

Легендарниот Французин, Тиери Анри ќе има нова улога и на кратко ќе биде селектор на Белгија.

Имено, Анри ќе ја води Белгија во натпреварот против Холандија во Лигата на Нации. Првиот тренер на Белгија, Роберто Мартинез поради неспортски потег заработи црвен картон против Велс, па сега улогата на селектор ќе му припадна на Анри.

Минатата година Анри се врати во улогата на помошен тренер во репрезентација, пристигна да му помогне на Мартинез и да биде дел од стручниот штаб за Мундијалот во Катар.

Анри се впушти во тренерските води од 2014 година кога стави крај на играчката кариера. Натпреварот помеѓу Холандија и Белгија е закажан за в недела.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...