Анкета- ДУИ убедливо победува во албанскиот политички блок

Последната анкета спроведена од ИПСОС во периодот од 1ви до 18 ти јули до 1.014 испитаници донесе многу поинаква ситуација од реалната, бидејќи некои веќе убедливи партии и понатаму остануваат во првите редови како најомилени кај избирачите. Така, последната анкета покажа дека победник е Демократската унија за интеграција во албанскиот политички блок, додека ВМРО е победник во македонскиот политички блок. На прашањето на следните избори кои ќе се одржат за кого би гласале, за ВМРО ДПМНЕ би гласале 19,7 отсто, за СДСМ 9,5 отсто, ДУИ 6,2 отсто, Левица 5,9 отсто, АП 2,8 отсто, 12,2 отсто од испитаниците. Не би гласале, 22,5% се неопределени, додека 17% одбиле да одговорат.

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...