Јанчев го „подготвува теренот“ за бензиска пумпа по пренамена на парцела во сопственост на неговата „Кожувчанка“

По добивањето на функцијата градоначалник, Митко Јанчев во кругот на својата компанија Кожувчанка, на катастарската парцела 10128/2 прави промена на намената на земјиштето во Е 17, за изградба на бензински станици.

По пренамената на парцелата, која е во сопственост на неговата компанија Кожувчанка, Митко Јанчев започнува со изградба на бензинската пумпа, која денес е во завршна фаза.

Целиот процес финишира со сечење на дрвјата кои се наоѓаат пред новата бензинска станица, за која потребни се посебни дозволи и процедури за сечење на дрвја, кои се исто така надлежност на општината.

Сето ова се прави во период кога кавадарчани берат грозје и пред манифестацијата Тиквешки гроздобер се со цел истото да помине незабележително од јавноста.

Со ова Митко Јанчев, коментира јавноста, покажува како се штити и работи за личниот бизнис интерес, наместо за интересот на граѓаните.

ПОСЛЕДНИ

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...

Руските окупатори не им дозволуваат на жителите на Севастопол да влезат во засолништето за бомби за време на тревога

Во септември, вооружените сили на Украина извршија неколку прецизни ракетни напади врз руски воени објекти во анектираниот Севастопол. За време на воздушниот напад во...