Анчелоти за освојувањето на титулата во ЛШ: Сите пресврти ги направивме поради една работа

Како најава за европскиот Суперкуп против Ајнтрахт Карло Анчелоти имаше интервју за официјалната страна на УЕФА.

Пред натпреварот со германскиот тим сеќавањата се уште се свежи од она што Реал го направи минтата сезона кога Реал елиминираше три големи ривали на патот до титулата. За Анчелоти овој трофеј во Лигата на шампионите е посебен затоа што ги гледале како аутсајдери во сите четири нокаут рунди.

„Сеќавањата од титула во ЛШ и од трите пресврти се уште се свежи. Сите пресврти ги направивме поради една прчина, порди хемијата која владее на стадионот и помеѓу играчите“, кратко порача Анчелоти.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...