Анчелоти: Се надеваме на ново финале во ЛШ

Реал Мадрид одбраната на трофејот во Лигата на шампиони ќе ја започне на гостувањето кај Селтик.

Тренерот на „кралевите“ Карло Анчелоти потврди дека и оваа сезона целта е финале во турнирот и тимот ќе даде се од себе да стигне до финалето.

„Ќе биде тежок натпревар, бидејќи тие се добар тим и играат со голем интензитет. Подготвени сме да ја започнеме добро групната фаза. Ова е турнир во кој секогаш ќе бидеме респектирани поради нашата историја“.

„Како и минатата година, така и сега ќе се бориме до крај и се надеваме дека ќе стигнеме до финалето. Групата не е лесна, но добро ги познаваме тимовите и сметам дека ќе биде балансирано“, изјави Анчелоти.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...