Анчелоти проговори за ситуацијата на Асенсио

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти потврди дека има шанси Марко Асенсио да си замине од клубот до крајот на преодниот рок.

Договорот на Асенсио истекува следното лето, Реал сака да го продаде, а Шпанецот во Мадрид има статус на резерва.

Шпанските медиуми тврдат дека неколку клубови го сакаат Асенсио, а најсилен е интересот на Манчестер Јунајтед.

„Мислам дека во моментов Марко чека да види дали ќе остане или ќе си замине од клубот. Ако не замине, тој останува 100% наш фудбалер во следната сезона“, изјави Анчелоти.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал за неговата слобода бара помеѓу 25 и 30 милиони евра, сума која Манчестер Јунајтед е спремен да ја плати.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...

Џабе милијардите: На натпревар во Саудиска Арабија присуствуваа 61 гледач

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQСаудиска Арабија вложува милијарди во фудбалот и веќе во лигата во оваа земја...