Анчелоти откри дали повредата на Бензема е тешка

Тренерот на Реал, Карло Анчелоти се надева дека Карим Бензема не заработил сериозна повреда на натпреварот од првото коло во Лигата на шампионите против Селтик.

Реал одлично ја отвори новата сезона во ЛШ со триумф против Селтик, но остана без својот најдобар стрелец, Карим Бензема, кој заработи повреда.

Сепак, Анчелоти ги смири навивачите и изјави дека најверојатни повредата на Французинот не е сериозна.

„Првата проценка е дека не станува збор за сериозна повреда. Се уште не знаеме дали повреден е мускулот или коленото.  Тој ќе направи тестови по враќањето во Мадрид, а потоа се ќе биде појасно“, изјави Анчелоти.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...