Aнчелоти ги израдува навивачите пред натпреварот против Осасуна

Tренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти на денешната прес-конференција потврди дека Карим Бензема се опоравил и се вратил во тимот.

Французинот е надвор од терените од првото коло во Лигата на шампионите и натпреварот против Селтик. Надвор од терените Бензема беше нешто помалку од еден месец, а сега е спремен да помогне.

„Да, Бензема се опорави и тренира со нас, ќе биде стартер против Осасуна“, изјави Анчелоти.

Надвор од тимот кај Реал сега е само полесно повредениот Лука Модриќ кој би требало да се врати за една недела.

Натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Осасуна на програмата е утре во 21:00 часот.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...