Али Ахмети: Мицкоски со зелена маица – ванаби Зелински од АлиЕкспрес

Северна Македонија не е Украина и Европа не е Русија за опозицискиот лидер со зелена кошула излезе и протестира како еден WANNABE ZELENSKI од АлиЕкспрес.

Вака преку Фејсбук статус се изрази претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, по усвојувањето во Собрание на францускиот предлог преку кој се отвори патот за интеграција во Европската Унија на Република Северна

„И очекувано, регресивните сили во служба на странските агенди потфрлија и граѓаните не ги поддржаа. Денеска, победи европска Македонија и прогресивните сили во државата, денес победи соживотот, иднината и надежта. Честитки за граѓаните, честитки за државата. ВРАЌАЊЕ НАЗАД НЕМА!„ напиша Ахмети.

https://www.facebook.com/AliAhmetiOfficial/posts/585596856267774

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...