Алер се огласи после шокот: Ќе се вратам посилен!

Себастиен Алер ги напуштил подготовките на Борусија Дортмунд во Швајцарија, затоа што му е откриен тумор на тестисите.

Тој во понеделникот по тренингот се пожали дека не се чувствува добро, а лекарските прегледи открија дека има рак на тестисите.

После првичниот шок напаѓачот се огласи преку социјалните мрежи и порача дека ќе се фокусира на лекувањето за да се врати уште посилен.

„Благодарам на сите кои ми испраќаат пораки за поддршка и љубов после вчерашната вест. Моето семејство и јас ви благодариме. Сега ќе се фокусирам на лекувањето, за да се вратам посилен“, порача репрезентативецот на Брегот на Слоновата коска.

28-годишниот напаѓач минатиот месец се пресели во Борусија Дортмунд од Ајакс за 35 милиони евра.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...