Алегри соопшти добри вести пред утрешниот натпревар

Јувентус утре го очекува натпревар против Специја во кој „старата дама“ очекува победа после двата нерешени натпревари против Сампдорија и Рома.

Масимилијано Алегри за оваа пресметка на располагање ќе го има и Анхел Ди Марија кој се повреди против Сасуоло во првото коло кога постигна и гол. Оваа информација Алегри ја потврди на денешната прес-конференција.

„Не сум го одредил составот се уште. На располагање се ставаат Фаџоли и Ди Марија, утре ќе одлучам. Против Сампдорија и Рома испуштивме четири бода и утре мораме да надоместиме, но тоа сигурно нема да биде лесно. Ќе го изберам најдобриот состав кој ќе го имам на располагање“.

Од новинарите Алегри доби прашање и за Погба.

„Погба се уште не може да помогне. Ако работите се одвиваат според планот ќе почне да трча следната недела и се надеваме дека ќе го имаме што е можно поскоро. Сигурно дека може да биде клучен играч. Тие што се повредени работат одвоено од тимот, па така не сум го видел Погба и не сме разговарале“, изјави тренерот на Јувентус.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...

Џабе милијардите: На натпревар во Саудиска Арабија присуствуваа 61 гледач

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQСаудиска Арабија вложува милијарди во фудбалот и веќе во лигата во оваа земја...