Алегри: Оваа сезона Скудетото е наша должност

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри не крие дека Јувентус оваа сезона како примарна цел го постави освојувањето на Скудетото.

После две сезони на 4-то место, Јувентус во летниот преоден рок се засили со Погба, Ди Марија и Бремер, па ќе биде еден од главните фаворити за титулата.

Алегри смета дека за „бјанконерите“ ќе биде должност оваа сезона да го освојат Скудетото.

„Јувентус, како и секогаш, сака да ги постигне сите цели. Некои врвни играчи пристигнаа ова лето: некои искусни, некои млади. Исто така, ова е мојата втора сезона, така што почнуваме на добра основа. По нашата прва сезона без трофеј по 10 години, сега имаме обврска да го освоиме Скудетото“, изјави Алегри.

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...