Алегри: Морам да најдам решение

На Јувентус не му оди на стартот од сезоната, „старата дама“ нема пораз во Серија А, но има четири нерешени натпревари во шест кола и се наоѓа на осмата позиција. Во Лигата на шампионите италијанскиот тим запиша порази во првите две кола од ПСЖ и Бенфика.

Најмногу критики за лошата форма добива тренерот Масимилијано Алегри и навивачите бараат негово заминување, но тој смета дека мора да го најде решение.

„Се чувствувам како дел од решението, морам да го најдам. Кога прифатив да се вратам знаев дека ќе биде потребно време да се создаде победнички тим, но за жал не очекував да стартуваме со два порази по ред.

Мораме да бидеме на високо ниво во останатиот дел од Лигата на шампионите, поразите се загрижувачки, но нема да имаме корист ако сега зборуваме за тоа“, изјави Алегри.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...