Aлегри добил ултиматум од раководството на Јувентус

Екипата на Јувентус е едно од најголемите разочарувања од стартот на сезоната, „старата дама“ која се засилуваше во летниот преоден рок слабо ја започна сезоната.

Како еден од главните виновници за ваквата форма на Јувентус се истакнува Масимилијано Алегри. Најголем дел од навивачите бараат Алегри да го напушти кормилото на црно-белите и да дојде негова замена.

Последните информации од Италија на оваа тема се дека раководството на Јувентус му поставило ултиматум на Алегри и дали ќе остане на клупата ќе зависи од резултатите на петте натпревари кои му следат.

Како услов за останувањето на клупата управата на клубот од Торино на Алегри му поставила победи во двата натпревари од Лигата на шампионите против Макаби, како и најмалку седум освоени бодови во следните три натпревари во Серија А. Јувентус во овие три натпревари ќе се сретне со Болоња, Милан и Торино.

Инаку колку Јувентус игра лошо сезонава доволно зборува и податокот за сегментот во кој е најлош тим во топ 5 првенства во Европа – ТУКА.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...