Але емотивно ја прими наградата за најдобар стрелец: Вакво нешто не посакувам никому…

Иако се бори со ракот Себастијан Але вчера се појави на свеченото доделување на наградите за најдобрите во холандската лига.

Але ја прими наградата за најдобар голгтер во холандската Ередивизие. Репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска летово се пресели од Ајакс во Борусија Дортмунд, но во новиот клуб му беше откриен рак на тестите поради што сега е надвор од терените.

Откако му беше направена операцијата Але оди на хемотерапија и се чувствува добро, очекува наскоро повторно да биде на теренот.

„Не е воопшто лесно. Но се чувствувам одлично. Вакво нешто не посакувам никому да се случи. Не може секој да издржи ваков тежок момент. Јас сум опкружен со многу луѓе и како што ви кажав се е во ред“, изјави Але на церемонијата.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...