Алаба го носи Реал во предност на полувреме 🎥

Реал Мадрид замина  на полувреме со предност од 1:0 против Ајнтрахт Франкфурт во меч од Суперкупот на УЕФА.

„Кралевите“ заслужено имаат предност, бидејќи во првото полувреме беа подобар тим и создаде неколку одлични шанси.

Ајнтрахт имаше само една голема шанса, но Куртоа уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите голмани во светот.

Во последните минути од полувремето, после еден корнер Алаба му донесе водство на Реал Мадрид.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...