„Ако Халанд вака продолжи ќе ги сруши рекордите на Ширер и Кејн“

Легендарниот англиски фудбалер, Гери Линекер после вчерашниот настап на Ерлинг Халанд во кој поистигна хет-трик истакна дека Норвежанецот може да ги сруши сите рекорди во Премиер лигата.

Халанд втор натпревар во низа постигна хет-трик и веќе стигна до бројката од девет гола во Премиер лигата на пет натпревари.

„Ако Халанд вака продолжи ќе ги сруши рекордите на Ширер и Кејн“, порача Линекер преку социјалните мрежи.

Хари Кејн од Тотенхем има 187 гола со што е на третото место во историјата на најдобри стрелци во Премиер лигата, на врвот е Ширер со 260 гола.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Навивачите се жалат: Покривот на „Олд Трафорд“ пропушта вода 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMМанчестер Јунајтед има проблем со резултатите на теренот, но тие не се единствените...

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...