„Ако бев во Јунајтед ќе му кажев на Тен Хаг да си ги пакува куферите“

Од сите страни пристигнуваат критики за Манчестер Јунајтед за играта која ја прикажа тимот против Брентфорд во дебаклот од 4:0.

Во првото коло Јунајтед изгуби со 1:2 од Брајтон, а вчера доживеа катастрофа против Брeнтфорд.

 „Ова не е Манчестер Јунајтед каков што сите сакаме да гледаме. Ако бев во клубот по мечот ќе му кажев на Ерик – пакувај си ги куферите“, искоментира Габриел Агбонлахор, па објасни.

„Имаше време, ги одработи целите подготовки, а на почетокот на сезоната гледаме вистински хаос. Фудбалерите како да не се познаваат на теренот, не смее такво нешто да си дозволи“.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...