Ахмети со апел до тетовските жители: Гласајте денеска и изберете функционален општински совет!

Претседателот на Демократската унија за интеграција, г-дин Али Ахмети преку објава на социјалните мрежи побара од граѓаните на Тетово да ја поддржат советничката листа на ДУИ.

Ахмети рече дека листата на ДУИ ја сочинуваат млади мажи и жени кои се образовани и талентирани.

Почитувани тетовчани,

Ве повикувам денеска да гласате на изборите за совет на општина Тетово и да ја поддржите нашата листа составена од млади, упатени и талентирани кандидати.

Денеска гласајте за бројот 11 и изберете општински совет кој е функционален и во служба на тетовчани, како и партнер со власта, напиша Ахмети.

 

ПОСЛЕДНИ

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...

На Островот се најавува: Еве кога Манчестер Сити би можел да ја добие казната

Раководството на Премиерлигата неодамна му изрече висока казна на Евертон поради кршење на финансиските правила, а сега на удар на лигата е и...