Ахмети на терен, почнува од…

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, а воедно и шеф на кабинет на првиот човек на ДУИ, Артан Груби, преку објава на социјалните мрежи најави дека лидерот на интегративците ќе започне средби со партиските структури од 14 јануари согласно одлуката на Генералниот совет.

„Претседателот Али Ахмети придружуван од сопартијците ќе започне средби со локалните партиски структури во ограноците на Демократската унија за интеграција и со граѓаните во соодветните општини. Првата средба ќе се одржи во сабота во гостиварско Чегране, со почеток во 19:00 часот во ресторанот “Сити”. Видете се и разговарајте“, напиша Груби. Претходно со слично известување излезе и ДУИ.

 

 

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...