Адеми ги предупреди соиграчите: Шкупи е добар тим, играат врз фудбал

Динамо Загреб утре го пречекува Шкупи во натпревар од квалификации за Лигата на шампионите.

Хрватскиот шампион е фаворит на двомечот, но македонскит репрезентативец Аријан Адеми ги предупреди соиграчите на претпазливост против Шкупи.

„Играат брз фудбал, имаат квалитет, не смееме да ги потцениме, голманот им е одличен, тој ми е колега во репрезентацијата, мора да одиграме внимателно“, изјави Адеми за хрватските медиуми.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...