Џабе милијардите: На натпревар во Саудиска Арабија присуствуваа 61 гледач


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент
↓↓↓


Саудиска Арабија вложува милијарди во фудбалот и веќе во лигата во оваа земја пристигнаа голем број познати европски имиња, но луѓето очигледно не се навикнати да гледаат фудбал.

Големата четвртока Ал Хилал, Ал Итихад, Ал Наср и Ал Ахли редовно има полни стадиони поради скапите засилувања, меѓутоа со останатите тимови ситуација е поинаква.

Имено, вчера на Куп натпреварот помеѓу Ал Ријад и Ал Фехја на трибините имало само 61 гледач.

Ова е навистина поразителен податок, додека просекот на посетеност на натпревари во Саудиска Арабија е 5.000 гледачи по натпревар што повторно е слабо.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...