Абазовиќ со виц за Црногорците го насмеал Вучиќ на саемот на „Отворен Балкан“

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ на својот профил на ТикТок објави видео во кое го насмеал српскиот претседател Александар Вучиќ и раскажува виц за Црногорците.

Вучиќ во текот на изминатиот ден посетил неколку штандови на саемот „Винска визија на Отворен Балкан“, кој се одржа во рамки на самитот, каде во разговор со дел од присутните изјавил дека испил околу сто чаши вино, пренесуваат српските медиуми.

 

Доброто расположение на Вучиќ го искористил и премиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ, кој се пошегувал на своја сметка со тоа што на претседателот на Србија му кажал виц за Црногорците.

На видеото кое го објави на својот канал ТикТок, се гледа како Абазовиќ го прашува Вучиќ: „Дали знаете што е карактеристично за црногорскиот штанд?“, а потоа одговара дека е единствениот со стол.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...