Ја донесе мајка му на дебито, па доби црвен картон по 20 секунди!🎥

Ако некој го имаше најлошото деби во кариерата, тогаш дефинитивно тоа е Шоја Накаџима, кој заигра за Анталијаспор, но неговото деби се претвори во драма.

Се играше 59 минута кога Анталијаспор губеше со 0:1. Накаџима влезе на теренот на свое задоволство и на задоволство на својата фамилија која беше на трибините.

Накаџима сакаше да направи притисок врз противничкиот тим, но направи еден незгоден старт и заработи црвен картон после само 20 секунди.

ПОСЛЕДНИ

Навивачите се жалат: Покривот на „Олд Трафорд“ пропушта вода 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMМанчестер Јунајтед има проблем со резултатите на теренот, но тие не се единствените...

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...